БОЛИ АКО МЕ НАПУШТИШ

Винченцо и Паоло се двајца пријатели кои неодамна беа оставени од нивните девојки и одлучија да се одмаздат со тоа што ќе ги натераат бившата девојка на едниот да се вљуби во другиот, за потоа да ги остават со скршени срца, но планот не оди според очекуваното.

Режија: Винченцо Салеме; Улоги: Доменико Ариа, Серена Аутиери, Карло Бучиросо

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ