НБА:САН АНТОНИО,ОКЛАХОМА И ЊУ ОРЛЕАНС ИЗБОРИЈА ПЛЕЈ-ОФ

Во борба за плеј-офот на Западната конференција од НБА лигата остана уште едно место,откако Сан Антонио,Њу Орлеанс и Оклахома изборија продолжение од сезоната.Спарси со тимска игра го поразија Сакраменто 98-85 и стигнаа до 47 победа сезона,биланс и за Њу Орленас по триумфот над Клиперс од 113-100 и на Оклахома која го совлада Мајами 115-93.За последното 8.место кое води до плеј-офот во директен дуел ќе решаваат Минесота и Денвер.Претходно, доигрување на Западот обезбедија Хјустон,Голден Стејт,Портланд и Јута.

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ