Напад со нож во Франција, еден загинат и двајца повредени

Вооружен маж со нож усмрти еден човек и рани две други лица денеска во предградие на Париз.

Полициски извори наведуваат дека „напаѓачот е неутрализиран“.

Двете повредени лица се хоспитализирани.

Детали за нападот засега нема, а според написите на локални медиуми, напаѓачот имал терористички мотиви.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ