НАДАЛ,МАРЕЈ И СЕРЕНА ВИЛИЈАМС ЌЕ ИГРААТ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го потврди  учеството  на  Австралија  Опен.Победникот на Грен слемот во Мелбург од 2009 година, поради повреда отсуствуваше неколку месеци   и го загуби првото место на АТП листата од Новак Ѓоковиќ.Покрај Надал,за Мелбурн е потврден и Енди Мареј.Британецот кој падна на 259 место  ќе го искористи заштитниот  ранкинг ,правило кое овозможува врз база на  стариот пласман да настапи на 9 турнири од враќањето на терен.Добри вести за  организаторот е кам бекот  и  на Серена Вилијамс ,американката која има 7 титули од Грен слемот во Мелбурн.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ