НАДАЛ БЕЗ ЗАГУБЕН СЕТ ВО ПОЛУФИНАЛЕ,ЦИЦИПАС ГО ПОРАЗИ БАУТИСТА АГУТ

Вториот носител Рафаел Надал со максимални 3:0 ,по сетови 6-3,6-4 и 6-2 во четвртфиналето го совлада Францис Тиафо и за место во финалето ќе игра со Стефанос Циципас.Тенисерот од Грција кој во осминафиналето го елиминира минатогодишниот победник Роџер Федерер, во четвртфиналето со 3-1 беше поуспешен од шпанецот Баутиста Агут.Ѓоковиќ – Нишикори како и Раониќ –Пуј ќе играат за другите две места во полуфиналето.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ