НА РИМ СО ЉУБОВ

Содржина: Рим е град со безброј приказни. Запознајте го работникот кој се буди како голема ѕвезда, архитектот  кој се враќа во улицата од студентските денови, една млада двојка на меден месец, фрустриран режисер на опера која доаѓа да се сретне со свршеникот на својата ќерка и случајно открива неверојатно талентиран пејач кој никогаш не настапувал …

Режија: Вуди Ален; Улоги: Пенелопе Круз, Роберто Бенини, Алек Болдвин

 

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ