МРТВА РИБА

Еден обичен ден на Абе му се претвора во пеколен. Девојка му има нова вест, има 24 часа да ги врати долговите а мобилниот телефон по грешка го менува со телефонот на невротичен убиец.
Режија: Чарли Штадлер; Улоги: Гери Олдман, Роберт Карлајл

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ