Можна лидерска средба за Законот за обвинителство

Можна лидерска средба за Законот за обвинителство. Заев очекува аргументите да ги соочат наредната недела. Мицковски му одговори – лидерска ДА, но откако работните групи ќе ги усогласат ставовите и обвини дека државниот обвинител Јовески добивал насоки од личниот адвокат на Заев. А, најголем проблем на ВМРО-ДПМНЕ, вели, е тоа што на нелегален начин е блокирана сметката на партијата.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ