МОСТОВИТЕ НА МЕДИСОН

Фотографот Роберт Кинкејд влегува во животот на домаќинката Франческа Џонсон, четири дена во 1960-тите. Љубовта меѓу двајцата се заканува да им ги смени животите од корен.

Режија: Клинт Иствуд; Улоги: Клинт Иствуд, Мерил Стрип

 

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ