МОМЦИТЕ ОД ЏЕРСИ

Четири момчиња креираа звук кој стана сензација но секоја легенда има свој почеток. Не пропуштајте ја биографската драма за познатиот рок бенд The Four seasons.

Режија: Клинт Иствуд; Улоги: Џон Лојд Јанг, Ерик Берген, Мајкл Ломенда, Винсент Пјаца

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ