МОИТЕ НОЌИ ОД БОРОВИНКА

Срцето на Елизабет е скршено и заминува од градот за да пронајде утеха и да се пронајде себеси. Тоa патешествие, сите нови градови и сите нови луѓе ќе и покажат колку несреќни љубови и приказни има на светот.

Режија: Вонг Кар Ваи ;Улоги: Нора Џонс, Џад Лоу, Натали Портман

https://www.youtube.com/watch?v=zFWEWwE-hjc&t=24s

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ