МОДРИЌ ЈА ОДБИЛ ПРВАТА ПОНУДА НА РЕАЛ ЗА НОВ ДОГОВОР

Играчот за врска на Реал Мадрид, Лука Модриќ ја отфрли првата понуда на актуелниот европски и светски клупски  шампион за продолжување на договорот.Според „Телемадрид“ ,хрватот чека  подобри финаниски  услови, откако  Интер најави дека е  подготвен да му понуди двојно подобар договор со плата од 10 милиони евра по сезона.Актуелниот договор на Модриќ со Реал истекува во 2020 година, а мадридскиот клуб има за цел  да се заштити од заминувањето на најдобриот фудбалер на светот  за 2018 година.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ