МНТ од утре вечер со он лајн претстави за публиката

Македонскиот народен театар, следејќи ги забраните за јавни собири, за превенција од корона вирусот, ќе и се приближи на публиката преку он лајн проекции. Преку You tube каналот на МНТ од утре вечер ( 18.03) во 20 часот, па до 24 март, театарот ќе им ја пренесе магијата на гледачите низ проекциите на „ Сомнително лице“, „ Изгубени Ѓерманци “ , Парите се отепувачка “ , Да тргнеме Сењор“ и „ Мајсторот и Маргарита “. Останете дома , почитувајте ги препораките и гледајте не он лајн, порачуваат од ансамблот на МНТ.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ

Култура

Уметниците и работниците од независната културна сцена бараат од Владата да формира Специјален фонд за субвенции поради кризата со корона вирусот

Кризата со корона вирусот сериозно ја загрозува егзистенцијата на уметниците и културните работници од независната...