МИЗАР: ЅВЕЗДА НА НАДЕЖТА

Филмот ја раскажува приказната за почетоците на легендарниот македонски бенд „Мизар“ и трнливиот пат во кој од обичен гаражен бенд, Мизар станува еден од најважните бендови во историјата на македонската рок култура.

Режија:Марко Џамбазоски; Улоги: Горазд Чаповски, Панта Џамбазоски, Горан Таневски, Илија Стојановски, Слободан Стојков

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ