Мицкоски не знае што точно потпишува Заев во Охрид

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека не знае што точно потпишува премиерот Зоран Заев во Охрид, иако додава дека секоја иницијатива за соработка е добредојдена.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ

Вести

ЕБР и интервентната полиција чекаат судска наредба за одземање на видео снимките од кафеаната каде беше спречен влезот на пазарните инспектори

Началникот на СВР Скопје, Ристо Ставревски, вечерва информираше дека по примената информација дека пазарната инспекција,...