Мицкоски: Договорот е пораз на дипломатијата

Договорот е пораз на дипломатијата, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицковски и побара оставка од министерот за надворешни Никола Димитров. Според него, логична е поддршката што ја дава меѓународната зедница за договорот, но вели, ние ќе живееме со последиците.

Опозицијата најави дека против договорот ќе се бори со сите демократски средства.

Мицковски партиските ставови попладнево му ги преземтираше и на претседателот Иванов, а предмалку заврши средбата и со Заев.

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ