Министерството ја прифати оставката на Драган Спасов-Дац

Министерството за култура на Република Македонија ја извесува јавноста дека денес ја прими и ја прифати оставката на в.д. директорот на Н.У. Македонски народен театар, Драган Спасов-Дац.

Оставката следува откако синоќа во сообраќајка која ја предизвикал Спасов полесно беше повредена една девојка.

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ