Милошоски смета дека работните групи треба да продолжат со работата на законскиот текст

Најдобро во овој момент е работните групи да продолжат да работат на законскиот текст, вели Антонио Милошоски, кој е учествува во работните групи за подготовка на законот за јавно обвинителство со кој се одредува и судбината на СЈО.

Тој пред новинарите рече дека премиерот Заев на лидерската средба завчера рекол дека Катица Јанева по истекот на 30-те дена притвор ќе биде пуштена во домашен притвор.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ