„Медена земја“ од утре во кината

Македонскиот кандидат за Оскар и филм во трка за најдобар документарец на „Европските филмски награди“„Медена земја“,во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска, конечно со домашна премиера. Ќе се случи вечерва во Куршумли ан, како дел од програма на „Македокс“, а од утре е и дел од редовниот кино репертоар.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ