МАНЏУКИЌ ВО ЈУВЕНТУС ДО 2021

Италијанскиот шампион Јувентус објави дека ќе ја продолжи соработката со Марио Манџукиќ за уште  две  сезони и според новиот договор тој ќе остане во Торино до 2021 година.32 годишниот офанзивец од Хрватска ќе добива годишна плата од 5,5  милиони евра без бонуси.Манџукиќ доде во Јувентус во 2015 од Атлетико Мадрид и постигна 43 голови на 159 натпревари во црно-белиот дрес.Оваа сезона реализираше 8 погодоци во Серија А на 23 настапи.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ