Макрадули: Државата се повеќе извезува отпад

Заменик министерот за животна средина, Јани Макрадули денеска пред новинарите рече дека увозот на отпад е многу понамален од предходно и дека Македонија е земја која се повеќе извезува отпад.

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на прашањето дали опасен отпад се обработува на депонијата Дрисла, тврди дека не е увезен отпад за да биде таму депониран.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ