Македонските селекции на ЕП во ракомет на плажа

Летово Полска ќе биде домаќин на Европското првенство во ракомет на плажа, а макеоднските репрезентациии ги добија противниците за првата фаза од континенталниот шампионат.

Нашата машка селекција е дел од Ц групата во која партиципираат уште репрезентациите на Хрватска, Украина, Швајцарија и Италија додека дамите се дел од Д конкуренцијата во која ќе се натпреваруваат Данска, Русија, Украина и Германија.

Европското првенство ќе се одржи од втори до седми јули, а трофеите ги браната Норвешка во женска и Шпанија во машка конкуренција.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ