МАЈСТОРИ, МАЈСТОРИ

Во едно основно училиште сите се подготвуваат за испраќањето на Кева во пензија. Наместо весело дружење прошталната забава оди во друг правец.

Режија: Горан Марковиќ; Улоги: Богдан Диклиќ, Оливера Марковиќ, Александар Берчек, Мирјана Карановиќ

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ