МАЧЕТА

Toj изгледаше како и секој друг разуздан работник од улица, совршен за стапица но излезе дека тој е всушност легендарниот Мачете. Со неверојатни боречки вештини и став тој тргнува во брутална освета на поранешниот шеф…

Режија: Итан Маникис, Роберт Родригез; Улоги: Дени Трехо, Мишел Родригез, Роберт Де Ниро

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ