Лизгалиште „ЕУ за тебе“ за поголема магија на новогодишните празници

Лизгалиште „ЕУ за тебе“ денеска беше отворено на градскиот плоштад „Македонија“ во рамки на новогодишната населба „Винтерленд“. Лизгаше и Евроамбасадорот  Жбогар  кој рече дека дека во ЕУ одлучиле оваа година да му се придружат на Град Скопје се со цел, , да додадат повеќе магија на прославата за новогодишните празници.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ