ЛИЦЕТО НА ЉУБОВТА

Ники го изгуби сопругот, нејзината единствена љубов, но кога го сретна Том сфати дека кога љубовта ќе те напушти втората шанса ќе те најде. Том е речиси идентичен како нејзиниот поранешен сопруг а таа почнува да верува дека нејзиниот сопруг всушност никогаш не починал…

Режија: Ари Посин ; Улоги: Анет Бенинг, Ед Харис, Робин Вилијамс

https://www.youtube.com/watch?v=6cA3RAUs8LY

 

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ