ЛЕЈДИ МАКБЕТ

Кетрин не можеше да одбере за кого ќе се мажи ниту како тој ќе се однесува кон неа и живее понижена и обесправена. Но кога во неа ќе се родат љубов и страст, ќе се роди и сила за да бара одмазда. Филмот беше номиниран за две награди „Бафта“.

Режија: Вилијам Олдројд; Улоги: Флоренс Пју, Космо Џарвис, Пол Хилтон

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ