ЛЕ: МИЛАН И АРСЕНАЛ ЌЕ СЕ СУДРАТ ВО 1/8 ФИНАЛЕТО

Во Нион седиштето на Уефа, денеска беа извлечени двојките за вториот круг од фазата на елиминации во Лига Европа.Како најатраkтивна двојка ждрепката ги одреди гигантите Милан и Арсенал.За другите 7 места во четвртфиналето за второто по ранг клупско натпреварување на УЕФА ,двомеч ќе играат Лацио-Динамо Киев,Лајпциг-Зенит,Атлетико Мадрид-Локомотив Москва,ЦСКА Москва-Лион,Марсеј-Атлетик Билбао,Спортинг-Викторија Плзен и Борусија Дортмунд-Салцбург.Термините за осминафиналните натпревари се 08.03.2018 и 15.03.2018.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ