КВИТОВА ПРОТИВ КОЛИНС ЗА МЕСТО ВО ФИНАЛЕТО

Во женска конкуренција 8-та носителка Петра Квитова од Чешка со 2:0 по сетови 6-1 и 6-4 ја победи домашната тенисерка Ешли Барти . Американката Колинс во три сета,2-6,7-6 и 6-1 беше подобра од Пављученкова од Русија. За другите две места во полуфиналето,утре ќе играат Осака – Свитолина , и Серена Вилијамс-Плишкова.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ