КУЧЕТО ШТО САКАШЕ ВОЗОВИ

Сонот на Мика е да го види Париз но патот до целта е долг и мачен. Потсетете се на Неда Арнериќ, Бата Живојиновиќ и  легендите на југословенската кинематографија во драмата „Кучето што сакаше возови“.

Режија: Горан Паскаљевиќ; Улоги: Драган Николиќ, Бата Живојиновиќ, Ена Беговиќ

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ