КОШАРКАРИТЕ НА ПРВ СОБИР ЗА ДУЕЛОТ СО КОСОВО

Македонската кошаркарска репрезентација почна  со подготовките за дуел со Косово закажан за втори декември што е дел  од претквалификациите за Евробаскетот во 2021-ва..На собирот  присуствуваа 13 репрезентативци од повиканите 15. Селекторот  Јорданчо Давитков,играчите  Стојан Ѓуроски и натурализираниот македонец, Шејн Витингтон ќе   се приклучат  веќе  утре кон мини подготовките.

Репрезентација ќе тренира во Скопје следните два дена а од петок ќе се пресели  во Гевгелија каде в недела од 17.45 против Косово има за цел да   продолжи  со максималниот   ефект во групата.Последниот меч од вториот круг  претквалифиакции,кошаркарите ќе го играат  на  21 февруари кај Романија.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ