Комората на сметководители е против нов образец за даночен биланс

Во екот на подготовката на завршните сметки, комората на сметководители реагира дека објавувањето на нов образец за даночен биланс претставува дополнителен товар и дека тие немаат време за адаптација на промените, што може да доведе и до грешки при пресметките. Еве што кажа Благоја Грозданов за ова прашање.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ