КОД: Убиство на Рузвелтова!

Од автомобил, со калашњиков, во центарот на Скопје како на филм – КОД го реконструира убиството на братот на Џељо, Наим Ајети и Антонио Парапулов –Тозо.

Кој пукаше во членовите на Беланоца како што се нарекуваат братот, синовите, пријателите на Џелал Ајети , скопскиот лихвар застрелан пред 5 години ?

„Нема да се предадеме никогаш, има уште многу за војување се заколнаа тие на неговиот гроб“. Од каде името Беланоца со кое се идентификуваат жртвите и нивни пријатели?

 

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Последни објави во КОД

КОД: Дрисла повторно на суд, управни судии не „откриле“ невалидно полномоштво

Во последниот судски процес пред управните судови, застапниците на Шолц АГ користеле невалидно полномоштво од поранешен директот за да ја добијат Дрисла, тврдат за КОД адвокатите на ФЛЦ Амбиенте која...

КОД: Финзи на Крпач избришана од регистарот, а преку неа се испрани 2,3 милиони евра

Речиси три години трае предистрагата за смртта на Коста Крпач, управител на фирмата Финзи и сведок на СЈО во повеќе истраги за финансиски криминал. Досега телефонот на застреланиот не е...

КОД : Девет години од исчезнувањето на две 5-годишни деца во кумановски Средорек

Во Средорек, маалото меѓу двете мали реки Липковка и Којнарка населено со главно ромска популација не донесоа двете слики кои се уште стојат на сајтот на МВР во делот Потраги....

КОД открива кои се луѓето од тајната служба и како по сведочењата УБК е клучниот виновник за организацијата на „Крвавиот четврток“

Во јули 2010, Цветанов поднесува оставка, а речиси истовремено владата го разрешува. Како в.д. директор е назначен Атанасовски. Има 26 години. За целото директорување, институцијата  не отвори покрупен случај, а...

КОД: Апсење на Мијалков и амнестија за 27 април 25.11.2018

https://www.youtube.com/watch?v=IDqKM5x7FdA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1TU_ipMrmyL-rSQOdkVIgmfCoSiSDcEX2xBvZpMShG-4abXDxO-W-m3vQ