КОД: Што пронајде полицијата во домот на пратеничката Фросина Ременски?

Код истражуваше што се пронајде полицијата во домот на пратеничката Фросина Ременски осомничена во предметот Рекет. Како се нашле во нејзиниот дом доверливи документи од тајната полиција?

Судијата на претходна постапка на жалбата на Ременски за незаконит претрес одговори дека полицајците законски претресувале кај неа дома.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ