КОД: Психијатриска болница Демир Хисар 21.10.2018

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Последни објави во КОД

КОД: Македонци вмешани во фудбалски местенки во Белгија 28.10.2018

https://www.youtube.com/watch?v=qfwMjMlsLjI&fbclid=IwAR15NCxthnNI41RMCk8SpDAHgo3ABZRrHSHczJbt0uOAmUg-Jx9iXMuOhQo

Зошто е нерешено убиство на Дилавер Бојку Леку?

Го видов убиецот и сето тоа веднаш го кажав во полиција, но тој ден по убиството заминал за Швајцарија- ова е тврдењето на синот на Дилавер Бојку Леку, кој пред...

КОД: Убиство на Рузвелтова!

Од автомобил, со калашњиков, во центарот на Скопје како на филм - КОД го реконструира убиството на братот на Џељо, Наим Ајети и Антонио Парапулов –Тозо. Кој пукаше во членовите...

КОД: ФЕНИ ограбен, но сите заинтересирани за него

Во вечерашното издание на КОД со своите мотиви за преземањето на ФЕНИ, прва изјава даде и Маркос Камхис, од компанијата Џи-Сол која веќе втор месец стопанисува со ФЕНИ откако го...

КОД: Во обвинителството се уште отворен предметот за изборот на Талат Џафери за спикер

Обвинител за организиран криминал досега неколкупати од Собранието го барал записникот за седницата на која беше избран Талат Џафери за претседател на парламентот, постапувајќи по приватна кривична пријава за злосторничко...