КОД: Мистериозни (само)убиства

Смрт во мистериозни околности. Најчесто се затвараат како самоубиства. Случај Коста Крпач. Три години без конечен одговор. СЈО молчи, обвинителството истражува.
телото на настраданиот е поместувано по настапувањето на смртта. Телефонот на настраданиот уште не е отклучен и ја крие мистеријата.
Докторката Јелка Масин беше најдена почината со забоден нож во вратот. Случајот е затворен како самоубиство иако роднините уште имаат сомнежи.
Убиени или самоубиства. Во круг на МВР, во разузнавачка служба, во кофа со вода, со седум куршуми во стомак. Мистериозни случаи.

 

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ