КОД: Бегството на Груевски и одговорност 18.11.2018

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Последни објави во КОД

КОД открива кои се луѓето од тајната служба и како по сведочењата УБК е клучниот виновник за организацијата на „Крвавиот четврток“

Во јули 2010, Цветанов поднесува оставка, а речиси истовремено владата го разрешува. Како в.д. директор е назначен Атанасовски. Има 26 години. За целото директорување, институцијата  не отвори покрупен случај, а...

КОД: Апсење на Мијалков и амнестија за 27 април 25.11.2018

https://www.youtube.com/watch?v=IDqKM5x7FdA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1TU_ipMrmyL-rSQOdkVIgmfCoSiSDcEX2xBvZpMShG-4abXDxO-W-m3vQ

КОД: Криминал со земјиште во Визбегово 11.11.2018

https://www.youtube.com/watch?v=BThLWoelgxs

КОД: Потрага по исчезнати бебиња 04.11.2018

https://www.youtube.com/watch?v=cYsrvfKqGvE

КОД: Убиство на Рузвелтова!

Од автомобил, со калашњиков, во центарот на Скопје како на филм - КОД го реконструира убиството на братот на Џељо, Наим Ајети и Антонио Парапулов –Тозо. Кој пукаше во членовите...