КНЕДЛИЧКА

Таа се вика Вилоудин но за мајка и е „Кнедличка“ и е се она што мајка и не е. Еден ден Вил се охрабрува и тргнува во неверојатна авантура на потпетици, за да му покаже на светот дека килограмите се само бројка….

Режија: Ен Флечер;Улоги: Џенифер Анистон, Даниел Мекдоналд

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ