KFC одговори на гласините кои кружат за нивното наводно затворање во Скопје Сити Мол!

KFC на својата фејсбук фан страна одговори на гласините за прекинот во нивното работење. Во нивниот познат оригинален начин како што досега тоа го имаат направено во други земји низ светот.

„Нашиот ресторан во Скопје Сити Мол имаше технички проблем поради кој не беше во функција за краток временски период. Ние сме тука за да бидете сигурни дека нашето пилешко е СЕКОГАШ послужено на ОРИГИНАЛЕН НАЧИН според стандардите на Полковникот, и денес ни е посебно жал што не бевме во можност тоа да го постигнеме. Ве молиме разберете дека ние никогаш нема да ја изгубиме нашата страст за подготовка на оригинално пилешко, припремено за вас!“

Нашето пилешко е BCK.Почитувани Дами и Господа, Полковникот се извинува што пилешкото денес имаше проблеми на патот….

Posted by KFC Macedonia on Среда, 03 октомври 2018

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ