Катица Јанева ќе биде задржана на лекување во Жан Митрев, дознава Телма

Катица Јанева ќе биде задржана на лекување во Жан Митрев дознава Телма.

По нејзино барање таа утрово беше однесена во приватната болница на преглед, каде според извори од истрагата е задржана.

„Има висок притисок и општа анксиозност, здравствената состојба и е многу лоша“, рекла адвокатката Фрчковска пред Јанева да биде задржана во болница.

Јанева претходно ја примаше соодветната терапија во затворската амбуланта, а ова е прв нејзин преглед надвор од затворот.

Претходно, одбраната на Јанева побара притворот да и биде заменет со куќен притвор, но судот го одби ова барање.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ