Нова опасна игра “Момо“

По „Синиот кит", опасна игра поради која неколку стотици деца во светот извршија самоубиство, се појави уште една контроверзна онлајн игра - „Момо“, која се распространува преку апликацијата Ватсап. Играта...

ШК „Алкалоид“ се подготвува за Европскиот Клупски Куп 2018

Шаховскиот клуб „Алкалоид“, повторно во борба за европски медал. Европскиот Клупски Куп (European Club Cup), ќе се одржи во октомври во Порто Карас, Грција. ШК „Алкалоид“ беше Европски Клупски Шампион...

Голема распродажба со попусти до 80 отсто во Веро центар

Голема летна распродажба со попусти до 80 отсто почнува денес (среда, 8 август) и ќе трае до 12 август во Веро центар во Скопје . Посетителите на трговскиот центар ќе...

Кој сака да ослабне, не треба да појадува

Ако сте еден од оние кои сакаат да изгубат тежина, појадокот дефинитивно не треба да биде најважниот оброк во денот, се наведува во њујоршкиот „Медикал дејли“. Во текот на денот...

Филмски грабеж на кралски скапоцености во Шведска

Кралски скапоцености од непроценлива вредност биле украдени од катедралата Странгнас на југоистокот на Шведска, а потоа крадците побегнале со глисер. Потрагата по нив е во тек. Помеѓу украдените предмети се...

Во општина Чаир отворена „Кока-кола активна зона“

Во Топанско Поле денеска беше пуштена во употреба единаесеттата „Кока-кола активна зона“. Чаирската „Кока-кола активна зона“ го означува почетокот на третиот циклус од проектот, а до крајот на годината ќе бидат поставени...

Среќни денови за купувачите во НЕПТУН

„Lucky days” во НЕПТУН! Денови на среќни купувачи од 09-12.07.2018г. со супер понуди, големи попусти и шопинг до 48 рати со happy кредитот! НЕПТУН како најголем малопродажен ланец за бела...

Дачиќ со песна го прими Коѕијас

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ со песна го прими шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас во Вила Мир. Според српските медиуми Коѕијас дури и си порачал песна од...

Натпревар во алпско скијање на роботи

За време на Олимпијадата во Јужна Кореја, во малото место Дунае се одржа натпревар во алпско скијање на роботи. Сите „натпреварувачи“ мораа да имаат висина од преку 50 сантиметри, да...

“Coca – Cola Активна зона” и за Гостиварци

Гостивар од вчера стана дел од големиот проект на Coca - Cola и Пивара Скопје наречен "Coca - Cola Активни зони". Во доцните попладневни часови, во присуство на голем број...