Категорија : Uncategorized

Uncategorized Најважни

Шест матични лекари почнаа со работа на инфективното одделение во Прилеп

Дејан Дејан
Прилепските матични лекари од вчера  се вклучија во дежурставата на Инфективното одделние во болницата во Прилеп. Како што информираат од нивното Здружение,  тие  имаат 4...
Uncategorized Спорт Фудбал

ФОТО галерија: Фудбалските надежи се подготвуваат за решавачките дуели

Дејан Дејан
Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година ги финишира подготовките во Скопје за настап на клучниот натпревар во групата за нов пласман во завршницата на...
Uncategorized

Пердју: Штета е Софија да го блокира Скопје за ЕУ и да создаде непријателство

Дејан Дејан
Штета би било доколку Бугарија го запре процесот на пристапување на Република Северна Македонија во Европската Унија, смета американскиот дипломат Џејмс Пердју, поранешен амбасадор во...
Uncategorized Култура

Скопскиот џез фестивал со концерти во живо, онлајн и на тв

Дејан Дејан
Годинешниот, 39-ти по ред Скопски џез фестивал, ќе се одржи во својот стандарден термин, од 14-17 октомври. И покрај евидентните предизвици, поради бројните ограничувања што...
Uncategorized

Антикорупциска: 1,8 милиони евра исплатени за апанажа, директори си доделувале возила на неограничено користење

Дејан Дејан
Законски измени околу правото на апанажа за државните функционери и висината на сумата коија има се исплаќа ќе бара Антикорупциската комисија откако нивната анлиза покажала...
Uncategorized Економија Топ вести

И сметот на Еуростандард под контрола на вработени на НБМ

Дејан Дејан
Според планот, денеска е првиот ден кога со решение на Народната банка стечајниот управник влегува и ја презема централата на Еуростандард. И додека клиентите на...
Uncategorized

Со новиот План се бришат барокните фасади и нема да се доврши „Скопје 2014“ – дел од архитектите бараат уривање

Дејан Дејан
Градоначалникот на Центар тврди дека со Предлог-деталниот урбанистички план за централното градско подрачје „Мал ринг“ ќе се спречи да се комплетира проектот „Скопје 2014“. Неизградените...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе