ГРАДОТ

Фантастичен трилер за легендата на криминалниот свет кој одлучува да  „сврти лист“. Филмот беше номиниран за „Оскар“. Режија: Бен Афлек ;Улоги: Бен Афлек, Ребека Хол, Џон Хам https://www.youtube.com/watch?v=WcXt9aUMbBk&t=99s

Двајца загинати при експлозија во станбен комплекс во Антверпен

Две лица загинаа, а 14 се повредени во експлозијата која ноќеска уништи три соседни ниски згради во северниот пристанишен град Антверпен, соопшти белгиската полиција. Полицијата објави дека експлозијата не била...

Дваесетина деца повредени во сообраќајна несреќа во Германија

Најмалку 47 луѓе се повредени, од кои 20-тина деца кога училишен автобус без кочење удрил во ѕид од зграда во градот Ебербах, во југозападна Германија. Од полицијата соопштија дека на...

Хан го поздрави договорот со Бугарија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, на својот твитер-профил, го поздрави ратификувањето на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка помеѓу Македонија и Бугарија. „Ратификацијата на македонскиот парламент на...

Топ Тема на Ваша страна: Интервју со Хиристијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ (12.01.2018)

ВМРО-ДПМНЕ очекува Иванов да не го потпише указот за Законот за употреба на јазиците

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ очекува претседателот Иванов да не го потпише Указот за прогласување на Законот за употреба на јазиците што вчера беше изгласан во Собранието. Указот веќе стигнал на масата на...

Топ Тема на Ваша Страна- Се бара решение на спорот со името(10.01.2018)

Топ Тема На Ваша Страна – Учество на деца во Бадникови поворки – злоупотреба или не?

Топ Тема На Ваша Страна – ЕП во ракомет во Хрватска (29.12.2017)

Топ Тема На Ваша Страна – Владини мерки за економски инвестициски раст (27.12.2017)