Топ Тема на Ваша страна (03.04.2019)

Стручњаците за маркетинг сметаат дека е очекувано што химната е во центарот на вниманието на претседателските кандидати.   https://youtu.be/XUtn92H1CoI

Топ Тема на Ваша страна 01.04.2019

https://youtu.be/4aMwqma6v3w

Топ Тема: Османи потврди дека попис ќе има во 2020 со етничка графа (27.03.2019)

Нема да има пописна комисија, пописот ќе се спроведува на стручно ниво од Заводот за статистика. Ова го откри вицепремиерот Бујар Османи во  Топ Тема на Ваша страна. Во попиот...

Топ Тема на Ваша страна: Забрана на книга – цензура или заштита од клевета? (26.03.2019)

„До атентатот и по него” повлечена од продажба. Судот времено ја забрани книгата на Андов додека Фрчковски го тужи за повреда на личните права. Ова е прва забранета книга во...

Топ Тема на ваша страна: Анкета за претседателските избори (25.03.2019)

Во Топ тема на ваша страна најнова анкета за претседателските избори. Во рамките на статистичка грешка е разликата меѓу кандидатите за претседател Стево Пендаровски и Гордана Силјановска, а половина од...

Топ Тема на Ваша страна: Интервју со Венко Филипче, министер за здравство (20.03.2019)

Закажан термин за министерот за здравство Венко Филипче во Топ Тема на Ваша страна. Кога граѓаните ќе ги почувствуваат промените во здравствениот систем? Брзата помош најбавно се реформира, дали јавно...

Топ Тема на Ваша страна: Реформи на УБК (19.03.2019)

Реформирана УБК или нов безбедносно раазузнавачки монструм !? Зошто едногласното – ЗА реформи, стана експертско – НЕ за предложениот концепт? Зошто се формираше ОТА, ако и новата УБК набавува своја...

Топ Тема на Ваша страна: Протести на опозицијата во соседството (18.03.2019)

Балканот под протести. Во Србија „Еден од пет милиони“ - опозицијата бара слободни медиуми и предвремени избори . Вучиќ им возвраќа: ,,На власт се доаѓа легитимно, а не со пили...

Топ Тема на Ваша страна: Лажни вести и медиумска култура (13.03.2019)

Трговија со органи, киднапирања на деца, антиваксери – лажни вести со сериозни последици. Кој ги креира, како се шират, но каква е медиумскате култура на корисниците? Во мноштвото непроверени информации,...

Топ Тема на Ваша страна: Нелегални градби на охридското крајбрежје и Матка (12.03.2019)

Препукувања преку медиумите меѓу струшкиот градоначалник Рамиз Мерко и министерот за транспорт и врски Горан Сугарески околу крајбрежјето на Охридското езеро. И локалната и централата власт сакаат да имаат контрола...