Топ Тема на Ваша Страна: Закон за амнестија (07.02.2018)

Речиси 800 затвореници деновиве излегуваат на слобода. Не може амнестијата да важи за едни а за други не тврди адвокатот Сашо Дуковски и бара да се преиспита Уставноста на Законот...

Топ Тема на Ваша Страна: Закон за употреба на јазиците (31.01.2018)

Над 35.000 амандмани на ВМРО-ДПМНЕ ја поставија дилемата и пред уставните експерти: Донесен ли е или не Законот за употреба на јазиците ? Треба ли Собранието да расправа за амандманите...

Топ Тема на Ваша страна: Интервју со Хиристијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ (12.01.2018)

Интервју со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, з аактуелните случувања во партијата и државата. https://youtu.be/nU_8GsxM35g

Топ Тема На Ваша Страна – Спорот со името со Грција (10.01.2018)

Новата генерација политичари во Македонија и Грција пред историска шанса. Ќе го искористат ли Заев и Ципрас геополитичкиот предизвик и ќе продолжат по новиот балкански курс? Зошто се распали грчката...

Топ Тема на Ваша Страна – Бадникарски поворки (09.01.2018)

https://youtu.be/wFUR5uQHIKI

Топ тема на Ваша страна: Интервју со проф. Гордана Сиљановска Давкова – Ќе се менува ли Уставот? (21.05.2018)

Вечерва во Топ Тема на Ваша Страна интервју со професорката Гордана Сиљановска Давкова. Ги коментираме пресудите: Ослободителна за премиерот Заев во „Поткуп“. Две години затвор за екс премиерот Никола Груевски...

Топ тема на Ваша страна: Ќе се реализира ли „Република Илинденска Македонија“? (21.05.2018)

Дали Владата игра само на една карта, на се или ништо? Можно ли е решение од кое Грција и Македонија ќе излезат како победници? Дали ЕУ навистина е заинтересирана за...

Топ Тема на Ваша страна: Анкета – Референдум да или не доколку се постигне договор со Грцијa? (04.05.2018)

Референдум да или не доколку се постигне договор со Грција – 71, 4 отсто граѓани се за референдумско изјаснување. Но, какви се нивните ставови ако прашањето за промена на името...

Топ Тема на Ваша страна: Радмила Шекеринска, вицепремиер и министер за одбрана, на жешко столче (03.05.2018)

На жешко столче во Топ тема на Ваша страна вицепремиерката и министер за одбрана, Радмила Шекеринска. Со какви пораки се враќа од Пентагон и Белата куќа? Колку Македонија е блиску...

Топ Тема на Ваша страна: Анкета – Промена на името или не (02.05.2018)

Никаква промена на името е став на речиси половина од граѓаните или 47,1 %, покажува најновата анкета на МЦМС и Институтот за демократија. Само 14,4 отсто би прифатиле „двојна формула“,...