Топ тема НВС: Уставни измени, предвремени избори или нова политичка криза?

Судбината на Договорот од Преспа повторно во рацете на политичарите. Одат ли заедно Пржинска Влада и брзи избори? Дали наместо правен ќе се бара излез низ политички акробации? Во Топ...

Четврти конкурс за новинарски стории и фотографии на граѓански новинари

Телма телевизија заедно ос МЦМС објавува четврт конкурс за новинарски стории и фотографии на граѓански новинари. Новинарските стории и фотографии/видеа треба да опфатат општествени проблеми на следните теми: ✔️ Култура ✔️ Туризам...

Топ Тема на Ваша страна: Пресметки во ВМРО-ДПМНЕ или расчистување со минатото (24.10.2018)

Чистки, внатрешни поделби и прегрупирања во опозицијата. ВМРО-ДПМНЕ на пат кон обединување или кон изолација? Изрежирана пресметка или расчистување со хипотеките од минатото? Дали планот за помирување ќе заврши со...

Топ тема НВС: Оливер Спасовски на жешко столче (22.10.2018)

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на жешкото столче одговара на најактуелните прашања. Гледајте Топ тема на Ваша страна со Боби Христов. https://youtu.be/x63_5Ay1TGA

Топ тема на Ваша страна: Интервју со Љубчо Георгиевски (12.10.2018)

Ќе успее ли Македонија да излезе од политичката криза? Дали референдумот ги усложни состојбите во и онака тешката иднина на Преспанскиот договор? Која е иднината на ВМРО-ДПМНЕ ? Ќе можат...

Гостување на претседателот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски на Топ Тема на Ваша Страна. https://youtu.be/I0SRHCXKcKQ

Топ Тема на Ваша страна: Референдумот и Договорот за името (26.09.2018)

Дуел во Топ Тема на Ваша страна меѓу министерот за надворешни работи Никола Димитров и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски. Договорот од Преспа – клуч за иднината или капитулација? Како...

Топ Тема на Ваша Страна: Town Hall дебата со премиерот Зоран Заев и вицепремиерите Шеќеринска и Османи ( 25.09.2018)

https://www.youtube.com/watch?v=bkydIoDmEnU&feature=youtu.be

Топ тема на Ваша страна: Интервју со Христијан Мицкоски (24.09.2018)

Интервју со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски - за позиционирањето на партијата за референдумот, за Договорот за името. Мицкоски одговара и на прашања на гледачите поставени на социјалните мрежи на...

Топ Тема на Ваша страна – интервју со Никола Тодоров (21.09.2018)

„ЗА“ НАТО и ЕУ, а против Договорот со Грција - Никола Тодоров ја разбранува и ВМРО-ДПМНЕ и јавноста. Дали неговиот став е спротивставување на неодлучната политика на Мицкоски и тивкиот...