Не е пронајдено. Обидете се со пребарување.

Последни објави

Франција е светски шампион, триколорите со 4:2 ја победија Хрватска во финалето

Франција ја замени Германија на  Светскиот фудбалски трон.Триколорите со 4-2   ја поразија Хрватска во финалето ,ја заверија втората титула во...

НОВАК ЃОКОВИЌ ГО ОСВОИ ВИМБЛДОН

Новак Ѓоковиќ по  четврти  пат во кариерата го освои престижниот Грен слем турнир Вимбдлон.Српскиот тенисер одигра перфектно финале во Лондон ...

Тетовци се жалат на канализациската мрежа во градот

Патниците пред да се качат на автобус или воз ги пречекува неподнослива смрдеа. Во и околу кругот на автобуската и...

Мицковски: Прво предвремени избори, па НАТО и ЕУ

Силни пораки упати опозициската ВМРО ДПМНЕ од протестниот марш во Кавадарци. Без ниту еднаш да го спомене референдумот, Христијан Мицковски...

Се намалува смртноста на новороденчињата во Македонија

Се намалува смртноста на бебињата, тврди министерот за здравство Венко Филипче. Во првите шест месеци од годинава, споредено со истиот...

ДОМ и рударската асоцијација се судрија околу измените на Законот за минерални суровини

Измените на законот за минерални суровини се одмрзнаа. Пратеничката на ДОМ, Лилјана Поповска вели дека измените се веќе ставени на...

Работодавците не ги почитуваат правата на бремените жени

Трудниците не се распоредени на соодветни работни позиции. Се плашат да кажат, стравувајќи за својата работа. Поради тоа, гинеколозите се...

СП ВО МОТОЦИКЛИЗАМ: МАРК МАРКЕЗ НАЈБРЗ НА ГЕРМАНСКОТО ГРАН ПРИ

Марк Маркез,актуелниот светски  шампион во МОТО  ГП класата денеска  победи на 9 трка од сезоната што се возеше на патеката...

Муслиу: Заврши епизодата за песни и музика, Македонија ја чека сериозна работа за влез во НАТО и ЕУ

Граѓаните, а не политичарите ќе го одредат точниот датум кога Македонија ќе стане полноправна членка на НАТО. Се зависи од...

За Владата успешна прослава, за опозицијата фијаско

Владата најави дека утре официјално ќе излезе со информација колку чинела организацијата на прославата под мото „ Одиме напред, Македонија...