Вајлдер против Брезил пренос на Телма во 3:15 часот

В недела во 3 часот и 15 минути по македонско време во Бруклин ќе се соочат актуелниот шампион во тешка категорија во ВБЦ верзијата, Дионтеј Вајлдер и Доминик Брезил, а...

ДОМИНАЦИЈА НА МАРКЕЗ ВО ХЕРЕЗ

Светскиот првак во мотоциклизам,Марк Маркез брзо се поправи за  излетување на Американското Гран  при и денеска доминираше пред домашната публика  на трката во  Херез.Успехот на шпанските мотоциклисти  во најсилната МОТО...

Тируне победник на Скопскиот маратон: Државен рекорд за Поп Арсова

Низ улиците на главниот град денеска се одржа 15-тото издание на Скопскиот маратон со рекорден број на учесници (12.500). По доминацијата на маратонците од Кенија изминатите години, денеска победи Чалаче...

Руиз противник на Џоушуа

Американецот, Енди Руиз најверојатно ќе биде следниот противник на Ентони Џошуа. 29-годишниот боксер, кој во досегашниот тек од кариерата во 33 настапи на професионалниот ринг има 32 победи од кои...

Четири години суспензија за олимпискиот првак од Пекинг

По последната проверка на примероците земени во текот на минатата година потврдена е казната на поранешниот олимписки шампион на 1500 метри од Пекинг, Асбел Кипроп. Анализата покажа дека кенискиот атлетичар...

АНГЕЛЧЕ ПЕТРУШЕВСКИ ПОБЕДИ НА 51-ТО ИЗДАНИЕ ОД „ИКАС “

Прво и трето место за македонските кајакари во дицсиплината К1,во денешното спуштање  низ водите на реката Треска кај Матка,каде годинава по 51 пат се одржа традиционалниот Илинденски кајак слалом ИКАС.Нашите...

ДАЗН на Вајлдер му нуди рекордни 100 милиони

Компанијата ДАЗН е на најдобар пат да склучи историски договор со шампионот во тешка категорија Дионтеј Вајлдер. ДАЗН на првакот во верзијата на ВБЦ е подготвен да му понуди сума...

Индонезија се кандидираше за ЛОИ 2032

Индонезија и официјално поднесе кандидатура за организација на Летните олимписки игри што ќе се одржат во 2032 година. Претседателот на државата Џоко Видодо уште во август минатата година на средбата...

Џошуа со деби борба во САД

Официјално ,следниот бокс меч  на ѕвездата  во тешка категорија, Ентони Џошуа ќе се одржи во САД. За прв пат во својата кариера, Британецот ќе се бори  надвор од островот, а...

Вајдлер и Фјури ќе боксуваат во мај

На само 24 часа пред истекот на рокот за договор за одржување на реванш дуелот меѓу Дионтеј Вајлдер и Тајсон Фјури двете страни решија второто соочување да биде на 18...