ТЦР ЕВРОПА: ДАВИДОВСКИ 15-ТИ,СТЕФАНОВСКИ 16-ТИ ВО ЗАНДВОРТ

Македонските автомобилисти ја завршија   втората трка во Зандворт  или вкупно 4-та од сезона во ТЦР Европа но не освоија бодови.Дебитантот во Европа,Виктор Давидовски  финишираше на  15 место,Игор Стефановски заврши на...

ТЦР СЕРИЈА:СТЕФАНОВСКИ 7,ДАВИДОВСКИ 16 НА ПОЛ РИКАР

Македонските автомобилисти денеска има премиера  во Европската ТЦР серија.На првата трка во Ле Кастеле,Игор Стефановски кој од ЕТЦЦ купот се пресели во ТЦР ,заврши на 7.место со автомобилот Хјундаи И...

1. Светската рекордека Пола Редклив промоторка на Скопскиот маратон

Улиците на главниот град по 14-ти пат ќе бидат домаќини на Скопскиот маратон. Најочекуваниот спортски атлетски настан во Македонија, овој пат ќе се одржи на 6 мај. Од година во...

ЗЛАТЕН МЕДАЛ ЗА ЗАБОРСКА НА БАЛКАНСКО ПРВЕНСТВО ВО КАРАТЕ

Во конкуренција на 11 држави и 354 натпреварувачи,викендов во Истанбул се одржа 14-тото Балканско првенство за сениори-ки, во дисциплините борби и кати во поединечна и екипна конкуренција. Каратистките на Макпетрол...

Карате Премиер лига: Стефановска седма во Ротердам

Каратистката на Макпетрол, Моника Стефановска го го освои седмото место на петтиот турнир од светската 1 Премиер лига одржан изминатиот викенд во Ротердам, Холандија. Со овој резултат таа ќе ја...

ЦАС ја укина доживотната забрана на руските спортисти

28 руски спортисти ќе имаат можат да настапат на Олимписките игри во Пјонгчанг откако Судот за спортска арбитража (ЦАС) во Лозана им ја укина доживотната забрана што им ја изрече...