Не е пронајдено. Обидете се со пребарување.

Последни објави

Топ Тема – 01.04.2020

Пандемијата со корона вирусот - најтежок тест за здравството. Како лекарите се справуваат со растечкиот број на заболени? Први искуства...

Вработените во јавниот сектор годинава ќе останат без регрес за годишен одмор

Забрана за нови вработувања во јавниот сектор, освен во здравство и почнатите постапки, за кои има согласност од финансии. Ова...

СЗО е длабоко загрижен заради брзото ширење на пандемијата коронавирус

 Драстичниот раст на случаите корона вирус е причина за сериозна загриженост, оцени на вечерашната редовна прес-конференција, генералниот директор на Светската...

Директорката на инфективна ги предупреди граѓаните без лекарско одобрување да не земаат лекови против Ковид -19

Компликациите кај дел од пациентите со Ковид 19, кои завршуваат фатално се заради задоцнето барање лекарска помош. Дел од граѓаните...

9 случаи Ковид-19 во Струшко , 6 од нив во Лабуништа

Заменик-министерот за здравство, Армен Арслани во вечерашната Топ Тема на Телма објави детали за состојбата со корона-вирусот во струшко. 9...

Затворена текстилна фабрика во Прилеп заради една работничка позитивна на Ковид-19, 200 работници во домашна изолација

Цела фабрика за текстилна конфекција во Прилеп е затворена, а сите вработени се во двонеделна изолација, откако е потврдено дека...

Починатата родилка од Охрид и починатиот маж од Битола немале Ковид – 19

Резултатите на две лица кај кои постмортем е земен брис за тест на Ковид – 19, 66-годишниот маж од Битола...

Кривична пријава за лице од Кочани за ширење лажна вест дека е позитивно на КОВИД-19

Кочанската полиција поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против лице од Кочани кое на социјалните мрежи проширило лажна вест...

Прв пат по Втората светска војна Вимблдон е откажан

На вонредната седница на организацискиот комитет на тенискиот турнир во Вимблдон донесена е одлука третиот Гренд слем во сезоната да...

УЕФА ги одложи натпреварите на неодреден рок

По денешната видео конференција со генералните секретари на националните фудбалски асоцијации УЕФА објави соопштение во кое ги образложи сите одлуки....